Aktuální číslo

Aktuálně vydané poslední číslo je Digital Forensic Review 2/2019

(Ročník 3 / Rok 2019 / Číslo 5)

Vyšlo 30. 12. 2019


Z úvodníku:

Tentokráte věnujeme lehce nadprůměrnou část teorii. Ono se ukazuje, že teorie se sice může zdát nedůležitá, nicméně bez základů, které jsou teorii položeny, se staví špatně. Ale není potřeba se obávat, praktickými články to lehce vyvažujeme i v tomto vydání.

Ta teorie se dnes věnuje asi tomu nejdůležitějšímu v oblasti Digital Forensic ‑ teorii digitální stopy a zejména pokusu o zdůvodnění a vysvětlení toho, co je vlastně předmětem zkoumání v oblasti Digital Forensic. A mohu už tady prozradit, že to nejsou latentní materiální mikrostopy, které představují ty jedničky a nuly digitálního záznamu. Předmětem zkoumání digitální forenzní analýzy je nehmotná informace. Ale podrobně si to přečtěte v našem prvním článku.

Náš druhý článek se věnuje zajištění dat z mobilních telefonů s Androidem. Na první pohled jednoduchý úkol, pro řešení kterého už přece existují profesionální nástroje. Ale svět není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá.

Poslední článek se věnuje také důležitému problému, se kterým se potkáváme při naší každodenní práci ‑ velký objem dat, kdy většina z nich není ve výsledku důležitá. Je tedy nutné dělat nějaký předvýběr ‑ tedy Digital Triage.